Projekt POTROG kot primer dobre prakse priznal tudi OECD
Na URSZR so se s partnerji na projektu POTROG odločili, da projekt prijavijo na razpisu inovacij, ki ga je objavil OECD. Pri tem so oz. smo bili uspešni, kajti v projektu POTROG sodeluje tudi ZAG, koordinira ga mag. Marjana Lutman. OECD - OPSI (Observatorij za inovacije v javnem sektorju) je namreč projekt POTROG objavil na svoji spletni strani kot primer dobre prakse.
Tako ima celotno svetovno občinstvo preko spletne strani OPSI strani vpogled v projekt POTROG in njegove aplikacije, ga spoznava in lahko implementira v lastno delo.
Observatorij za inovacije v javnem sektorju (OPSI), pod okriljem OECD, je v sodelovanju z Mohammed Bin Rashidovim centrom za vladne inovacije (MBRCGI), v avgustu objavil mednarodni razpis za prijavo primerov dobrih praks uvedb inovacij za vse države članice. OPSI, deluje v okviru OECD in zaradi hitrih sprememb v sedanjem času spodbuja nove načine dela in inovacije v javnem sektorju. Tako so države letos že drugo leto zapored pozvali k posredovanju primerov dobrih praks v javnem sektorju. Na poziv Ministrstva za javno upravo je Uprava RS za zaščito in reševanje, skupaj s partnerji na projektu, prijavila POTROG kot primer dobre prakse – novost v javnem sektorju, ki je že impelementirana, ima konkreten učinek in je usmerjena v boljše življenje prebivalcev in izboljšanje poslovnega okolja.
Poleg tega smo bili s projektom POTROG v mesecu septembru deležni priznanja na natečaju „Premik naprej 2018“, ki ga organizira in izvaja Fakulteta za upravo UL. Prijavitelj URSZR je v finalu natečaja za naj izboljšavo v javni upravi PREMIK NAPREJ 2018 s projektom POTROG z aplikacijami zasedla 2-3 mesto.